Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni piłkarze gościli w Krynicy Zdrój

Data publikacji 04.06.2014

W dniach 27-31 maja br. w Krynicy Zdrój odbył się obóz kondycyjny Reprezentacji Komendanta Głównego w piłce nożnej. Funkcjonariusze przez kilka dni doskonalili swoje umiejętności gry w piłkę nożną w komfortowych warunkach treningowych i bardzo przyjaznej atmosferze.

Swoje umiejętności gry w piłkę nożną w Krynicy doskonalili funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego KGP, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Komendy Stołecznej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Udział zawodników w kondycyjnym obozie, miał na celu jak najlepsze przygotowanie zawodników do udziału w różnego rodzaju imprezach sportowych na terenie kraju i za granicą. Szczególnie do zbliżającego się międzynarodowego turnieju piłkarskiego „Bez granic”, który ma się odbyć w Warszawie w dniach 26 – 27 lipca i będzie jednym z głównych atrakcji Pikniku rodzinnego z okazji 95-lecia powołania Policji oraz do „X Europejskiego Turnieju Piłki Nożnej Wilno 2014, w dniach 18 – 21 września 2014 roku.

W trakcie zgrupowania odbyły się mecze sparingowe z lokalnymi drużynami, z których zwycięsko wychodzili nasi funkcjonariusze. Zawodnicy w miłej i koleżeńskiej atmosferze, oraz doskonałych warunkach treningowych spędzali czas poprawiając swoją kondycję i umiejętności piłkarskie.

Do dyspozycji zawodników organizatorzy przygotowali wyśmienicie przygotowane boiska w Krynicy, Tyliczu oraz Muszynie, a także bazy  zabiegowe w Ośrodku MSW „ECHO” oraz Sanatorium „PANORAMA” które były niezbędnym punktem harmonogramu, gdzie nasi funkcjonariusze mogli się regenerować w przerwach między treningami.

Na zakończenie zgrupowania odbyło się spotkanie reprezentacji z Burmistrzem Krynicy Zdrój Panem dr Dariuszem Reśko oraz Panem Krzysztofem Bulandą - Prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego Jas-Pol Krynica Zdrój, podczas którego policjanci podziękowali za przyjęcie i wsparcie w organizowaniu treningów na profesjonalnych obiektach sportowych  połączonych z czynnym wypoczynkiem.

Na tymże spotkaniu selekcjoner Kadry Policji Andrzej Kuczyński (Gabinet KGP) wspólnie z jego asystentem Kazimierzem Kotasem (KSP), wręczyli Panu Burmistrzowi piłkę z autografami zawodników oraz pamiątkowe gadżety z Komendy Głównej Policji.

Na ręce policjantów Pan Burmistrz złożył podziękowania Komendantowi Głównemu Policji nadinsp. Markowi Działoszyńskiemu, Dyrektorom Biur: Gabinet KGP, CBŚ, BOA oraz Komendantom Wojewódzkim Policji za wybór jego miasta na realizację programu treningowego oraz propagowanie  zasad fair play, nie tylko na boisku, ale także w codziennym życiu.

Bardzo miłym akcentem ze strony Organizatorów w czasie spotkania z reprezentacją  polskiej Policji był pomysł Pana Burmistrza zorganizowania Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Policji, a nawet Mistrzostw Europy Policjantów, którego gospodarzem byłaby Krynica Zdrój.

Pomysł bardzo spodobał się całej ekipie, a po tym jakie obiekty sportowe, jak również hotelowe znajdują się w Krynicy Zdrój, organizacja zawodów jest jak najbardziej realna.

(Andrzej Kuczyński, Gabinet KGP)

 

Powrót na górę strony