Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 20-latka

Data publikacji 04.06.2014

Dzięki współpracy jastrzębskich i świętokrzyskich policjantów odnaleziono zaginionego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Po trwających tydzień poszukiwaniach, 20-latek został znaleziony wczoraj, na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Mężczyzna był widziany przez bliskich po raz ostatni w ubiegły wtorek. Wyszedł z domu rano, pozostawiając list pożegnalny. Od czasu jego zaginięcia, jastrzębscy policjanci skrupulatnie gromadzili wszelkie informacje i sprawdzali każdy szczegół, który mógł skierować ich do miejsca, w którym przebywał zaginiony. Kiedy w wyniku pracy operacyjnej okazało się, że 20-latek może przebywać na terenie województwa świętokrzyskiego, natychmiast podjęto współpracę z miejscowymi policjantami.

Przełom nastąpił wczoraj wieczorem, kiedy to stróże prawa odnaleźli pozostawiony na terenie kompleksu leśnego pojazd, którym podróżował jastrzębianin. Przez wiele godzin kilkudziesięciu świętokrzyskich policjantów oraz funkcjonariuszy straży pożarnej wraz ze specjalnie wyszkolonymi psami przeczesywali kilkukilometrowy las.

20-latek został odnaleziony na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Jastrzębianin trafił do miejscowego szpitala, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony