Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zabezpieczyli 19 kg marihuany i 1900 tabletek MDMA

Data publikacji 05.06.2014

19 kilogramów marihuany, 1900 tabletek MDMA i ponad 20 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego. Na podstawie wniosku prokuratury sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch mężczyzn zamieszanych w tę sprawę.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego prowadzili od pewnego czasu sprawę obrotu znacznymi ilościami narkotyków. Na podstawie zebranych informacji wytypowali osoby, które mogły być zamieszane w ten proceder i przygotowali się do realizacji. W okolicach Legnicy zatrzymali audi, którym poruszali się 28-letni Dawid T. i  18-letnia Joanna K. Po dokładnym przeszukaniu samochodu policjanci CBŚ zabezpieczyli walizkę, w której znajdowało się 18 kilogramów marihuany i 1900 tabletek MDMA. Mężczyzna i młoda kobieta zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

To jednak nie był koniec. Dalsze działania policjantów CBŚ pozwoliły na wytypowanie jeszcze jednej osoby powiązanej z tą sprawą. I tak, na terenie województwa pomorskiego, policjanci zatrzymali 56-letniego Wojciecha S. Po przeszukaniu jego mieszkania zabezpieczono kilogram marihuany. Mężczyznę od razu przewieziono do jednostki Policji.

W sumie policjanci Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli 19 kilogramów marihuany, 1900 tabletek MDMA oraz ponad 20 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Sąd Rejonowy w Gdańsku zastosował środek zapobiegawczy tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec Dawida T. oraz Wojciecha S.

CBŚ

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.85 MB)

Powrót na górę strony