Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie CBŚ w nielegalny sexbiznes

Data publikacji 05.06.2014

18 osób zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego do sprawy dwóch zorganizowanych grup przestępczych trudniących się czerpaniem korzyści z prostytucji. To kolejne uderzenie CBŚ w nielegalny sexbiznes w ciągu ostatnich miesięcy. Wobec 13 zatrzymanych sąd zastosował tymczasowe aresztowania.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Stołecznej Policji i Straży Granicznej prowadzili sprawę dotyczącą nielegalnego biznesu związanego ze świadczeniem usług seksualnych na terenie Warszawy. Dzięki jednoczesnemu uderzeniu rozbili dwie zorganizowane grupy przestępcze zajmujące się między innymi czerpaniem korzyści z uprawiania prostytucji, sprzedażą alkoholu bez wymaganych zezwoleń oraz praniem brudnych pieniędzy pochodzących z tego procederu.

W akcji wzięło udział ponad stu policjantów, w tym  grupy szturmowe. W wyniku policyjnej realizacji zlikwidowano dwie znane warszawskie agencje towarzyskie i zatrzymano 18 osób, w tym właścicieli. Pięciu osobom przedstawiono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, pozostałym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, czerpania korzyści z nierządu oraz prania brudnych pieniędzy. Wobec 13 osób zastosowano tymczasowe aresztowania.

Z informacji zgromadzonych przez Centralne Biuro Śledcze wynika, że podejrzani prowadzili od kilkunastu lat agencje towarzyskie na terenie Warszawy. Do pracy zatrudniali młode kobiety, a zarobione przez nie pieniądze w znacznej części trafiały do „kieszeni” członków grupy. To było kolejna realizacja przeprowadzona w sprawie czerpania korzyści majątkowych z prostytucji kobiet.

Łącznie policjanci CBŚ zabezpieczyli 400 tysięcy złotych, 20 tysięcy euro oraz zajęli nieruchomości na łączną kwotę 800 tysięcy złotych. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

(CBŚ / mj)

Powrót na górę strony