Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia "Morze 2014"

Data publikacji 06.06.2014

Policyjni lotnicy ćwiczyli wspólnie z funkcjonariuszami Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP i żołnierzami GROM w okolicach Gdańska. Załoga śmigłowca Mi-8 doskonaliła umiejętność wykonywania lotów nad morzem, prowadzenia akcji ratowniczo-ewakuacyjnych nad rozległymi akwenami oraz z jednostkami pływającymi.

Funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych, policyjni lotnicy i żołnierze jednostki GROM wzięli udział we wspólnych ćwiczeniach na Bałtyku. Doskonalili swoje umiejętności działania w warunkach morskich oraz współpracę między jednostkami specjalnymi.

Te ćwiczenia to kolejny etap doskonalenia umiejętności policyjnych pilotów i antyterrorystów w działaniach na otwartym morzu oraz nad jednostkami pływającymi i obiektami na morzu (platforma wiertnicza). Jednym z elementów ćwiczeń był szturm na 399-metrowy kontenerowiec. Abordaż odbył się zarówno z wody, jak i z powietrza.

Ćwiczenia przeprowadzono dzięki współpracy z Urzędem Morskim w Gdyni, firmą Lotos S.A. i Komendą Miejską Straży Pożarnej w Gdańsku.

(BOA KGP / mj)

Film Ćwiczenia Morze 2014

Pobierz plik Ćwiczenia Morze 2014 (format mp4 - rozmiar 16.11 MB)

Powrót na górę strony