Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust internetowy zatrzymany

Data publikacji 04.06.2014

Zatrzymany w województwie śląskim przez białostockich i kolneńskich policjantów oszust internetowy wyłudził co najmniej kilka tysięcy złotych. Mężczyzna oszukał kilkanaście osób z całej Polski na około 10 tys. złotych. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 28-letniego mieszkańca Chorzowa. Mężczyzna na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży między innymi wózki dziecięce, foteliki, telefony komórkowe, zabawki dziecięce czy elektronarzędzia. Brał za nie od 100 zł do 700 zł. Przesyłki nigdy jednak nie trafiały do klientów, natomiast wpłacone za nie pieniądze gromadziły się na koncie oszusta.

W lipcu 2013 r. do Komendy Powiatowej Policji w Kolnie zgłosiła się osoba, która została oszukana na jednym z portali internetowych. Zgłaszająca kupiła wkrętarkę i zapłaciła za nią 240 zł, ale zamówionego towaru nie otrzymała. Oszust przez kilka miesięcy okradł w ten sposób, co najmniej 45 osób z całego kraju. W miniony poniedziałek rano kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, wspólnie z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zapukali do drzwi mieszkającego w Chorzowie mężczyzny.

28-letni oszust został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące oszustw internetowych, do których się przyznał. Nadal trwają ustalenia, co do dalszego procederu przestępczego 28-latka. Teraz mieszkańcowi Chorzowa za popełnione czyny grozi do ośmiu lat więzienia.


(KWP w Białymstoku / gm)

Powrót na górę strony