Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież palet

Data publikacji 04.06.2014

Policjanci z Bolesławca ustalili i zatrzymali obcokrajowca, podejrzanego o kradzież palet o wartości ponad 112 tys. złotych, służących do przewozu silników samochodowych. Do zatrzymania podejrzanego doszło po tym, jak funkcjonariusze znaleźli na jednym ze skupów złomu palety oraz metalowe uchwyty do mocowania. Podejrzany współpracował z jedną z firm produkujących silniki, świadcząc usługi transportowe.

Policjanci wydziału kryminalnego z bolesławieckiej komendy powiatowej, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież stalowo-żeliwnych palet służących do przewozu silników samochodowych oraz metalowych uchwytów mocujących te silniki do palety. Zatrzymany to 41-letni obcokrajowiec.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze ujawnili na jednym ze skupów złomu, działających na terenie miasta, dużą ilość palet. W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że są to 42 palety służące do przewozu silników samochodowych. Oprócz tego na skupie było też 190 metalowych uchwytów mocujących silnik do palety.

Policjanci ustalili źródło pochodzenia „złomu wyjątkowej jakości i wartości”. Wartość zabezpieczonych elementów oszacowano na kwotę ponad 112 tys. złotych. Według dalszych ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, podejrzany mężczyzna współpracował z właścicielem palet - jedną z firm produkujących silniki, świadcząc usługi transportowe.

Wieczorem, podczas kolejnego załadunku, policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, kierowcę TIR-a, który - jak ustalono - sprzedał na skupie złomu palety. Zatrzymany obcokrajowiec przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za kradzież grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / gm)

 

Powrót na górę strony