Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za profesjonalizm podczas ratowania życia

Data publikacji 04.06.2014

Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Tomasz Trawiński pogratulował chełmińskim policjantom, którzy bez wahania ruszyli w stronę wiszącego mężczyzny, przecięli sznur i reanimowali go do momentu odzyskania przez niego przytomności. Uratowany desperat bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy. Profesjonalizm st. sierż. Marka Krawczyka i post. Piotra Rosinke w pełni zasługuje na wyróżnienie i naśladowanie.

St. sierż. Marek Krawczyk i post. Piotr Rosinke - funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego chełmińskiej komendy, w środę 9 maja tego rozpoczęli służbę patrolową na terenie miasta o godzinie 22.00. Chwilę później otrzymali polecenie od dyżurnego jednostki, aby podjąć interwencję w jednej z kamienic przy ul. Dominikańskiej. Według zgłoszenia mieszkanki budynku, miał tam awanturować się i dobijać do drzwi mieszkania jej brat. Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres. W kamienicy jednak panowała cisza, a przy drzwiach mieszkania zgłaszającej kobiety nikogo nie było. Policjanci postanowili więc sprawdzić sąsiadujący z mieszkaniem strych i wówczas zauważyli wiszącego na linie mężczyznę. Natychmiast ruszyli w jego stronę i odcięli go. Jeden z funkcjonariuszy zajął się desperatem, drugi natomiast informował dyżurnego i prosił o wezwanie pogotowia. W związku z tym, że mężczyzna nie oddychał obaj policjanci przystąpili do reanimacji. Jeszcze przed przybyciem ekipy pogotowia ratunkowego odzyskał przytomność. Desperat trafił pod opiekę lekarzy.

Dzięki szybko podjętej interwencji uratowane zostało ludzkie życie. Bez wątpienia postawa policjantów jest godna naśladowania, nie tylko przez innych funkcjonariuszy, ale też przez każdą osobę, która znalazłaby się w takiej sytuacji. Dlatego też Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie mł. insp. Mirosław Elszkowski złożył wniosek do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy o wyróżnienie obu policjantów.

Dziś w murach chełmińskiej komendy, w obecności kadry kierowniczej tutejszej jednostki, Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Tomasz Trawiński osobiście pogratulował st. sierż. Markowi Krawczykowi i post. Piotrowi Rosinke i wręczył im nagrody.

(KWP w Bydgoszczy / gm)

Powrót na górę strony