Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste otwarcie wyremontowanego Posterunku Policji w Kobierzycach

Data publikacji 05.06.2014

Wczoraj w Kobierzycach uroczyście otworzono po remoncie posterunek Policji. Koszt inwestycji wyniósł 2,5 miliona złotych.Obecnie obiekt spełnia wszystkie standardy europejskie. Posterunek zyskał m.in. nowe, funkcjonalne stanowisko kierowania, przyjazny i estetyczny punkt przyjęć interesantów, czy też salę odpraw. A wszystko po to, aby poprawić warunki, w jakich będą obsługiwani mieszkańcy i pracowali policjanci.

W uroczystości otwarcia posterunku uczestniczyli Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – insp. Wojciech Ołdyński, Komendant Miejski Policji we Wrocławiu - insp. Jacek Kaczmarek, kierownictwo Komisariatu Policji Wrocław Krzyki, któremu podlega posterunek w Kobierzycach, policjanci wykonujący na co dzień zadania na terenie gminy, a także Wójt Gminy Kobierzyce oraz Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu podziękował władzom gminy za pomoc i zaangażowanie w poprawienie warunków obsługi interesantów i pracy policjantów. Zapewnił, że funkcjonariusze, tak jak do tej pory, swoje zadania będą wykonywać z troską o obywatela i z pełnym zaangażowaniem. Komendant podkreślił też, że dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejszym zadaniem każdego funkcjonariusza.

Remont budynku należącego do Policji trwał trzy lata. Przez ten czas funkcjonariusze zajmowali kilka pomieszczeń w budynku Urzędu Gminy Kobierzyce. Koszt remontu, 2,5 miliona złotych, poniosła Gmina Kobierzyce. Natomiast koszty sprzętu i wyposażenia pomieszczeń służbowych poniosła Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Oddany budynek spełnia obecnie wszelkie standardy europejskie. Jest m. in. nowe stanowisko kierowania, estetyczny punkt przyjęć interesantów, sala odpraw oraz każdy z policjantów ma swoje stanowisko pracy. Dzięki temu w znaczący sposób poprawił się standard pracy, co ma również niewątpliwy wpływ na jej jakość.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony