Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korupcyjne zarzuty dla urzędnika starostwa

Data publikacji 05.06.2014

Trzy osoby usłyszały zarzuty w sprawie o charakterze korupcyjnym, dotyczącej nieprawidłowości przy rejestracji pojazdów. To efekt pracy policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Wśród osób, którym postawiono zarzuty jest urzędnik starostwa powiatowego.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie pracowali nad sprawą dotyczącą nieprawidłowości przy rejestracji pojazdów w w wydziale komunikacji w starostwie powiatowym. Funkcjonariusze prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu przeprowadzili przeszukania u trzech mężczyzn. Jedno z nich miało miejsce w budynku Starostwa Powiatowego. W wyniku realizacji policjanci zabezpieczyli dokumentację i zatrzymali dwóch mężczyzn, wśród nich inspektora wydziału komunikacji z kilkunastoletnim stażem.

Zarzuty postawiono dwóm zatrzymanym wcześniej osobom - inspektor wydziału komunikacji usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej, natomiast drugi z mężczyzn, który powoływał się na wpływy w urzędzie, usłyszał zarzut płatnej protekcji. Obaj przyznali się do stawianych zarzutów. Wobec inspektora prokurator zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych, natomiast wobec drugiego z mężczyzn zastosowany został policyjny dozór.

W tej sprawie zarzuty usłyszał także trzeci mężczyzna, który odpowie za wręczenie korzyści majątkowej. Ze względu na rozwojowy charakter sprawy na tym etapie nie można podać bliższych informacji.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony