Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla pseudokibiców

Data publikacji 05.06.2014

Policjanci zatrzymali i postawili zarzut dwóm mieszkańcom Mielca, którzy podczas niedzielnego meczu między drużynami Stal Mielec i Pelikan Łowicz wnieśli i odpalili race świetlne. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Za popełnienie przestępstwa grozi im kara grzywny oraz zakaz stadionowy.

Mieleccy śledczy korzystając z monitoringu zainstalowanego na mieleckim stadionie ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpalili race świetlne na trybunie podczas trwania imprezy masowej jaką był niedzielny mecz Stali Mielec z Pelikanem Łowicz.

Zatrzymani mężczyźni to 25-letni i 29-letni mieszkańcy Mielca. Obaj zostali osadzeni w policyjnych aresztach. Przedstawiono im zarzut wniesienia i odpalenia rac świetlnych na trybunie w trakcie trwania imprezy masowej. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów.

Za zakłócanie porządku na niedzielnym meczu odpowie także 31-letni mieszkaniec Mielca, który na mecz przyszedł mając blisko 3 promile alkoholu organizmie. Kiedy ochrona próbowała usunąć go ze stadionu, mężczyzna zaczął się awanturować. Policjanci wezwani na miejsce interwencji zatrzymali awanturnika.

Po wytrzeźwieniu w policyjnych aresztach mieleccy śledczy postawili mężczyźnie zarzut zakłócania porządku publicznego oraz niewykonywanie poleceń służb porządkowych w czasie trwania imprezy masowej. Mężczyzna tego samego dnia stanął przed sądem, gdzie usłyszał wyrok zakazu wstępu na imprezy masowe na okres dwóch lat oraz wpłaty 2 tysięcy grzywny.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony