Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali manifestację, która przeszła wczoraj wieczorem ulicami Wrocławia

Data publikacji 05.06.2014

Około 1500 osób wzięło udział w manifestacji, która przeszła wczoraj wieczorem ulicami w centrum Wrocławia. Marsz przebiegł spokojnie. Nad bezpieczeństwem osób uczestniczących w zgromadzeniu publicznym i osób postronnych, jak również zapewnieniem ładu i porządku publicznego, czuwali wrocławscy policjanci prewencji, ruchu drogowego i pionu kryminalnego.

Wrocławscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem przebiegu manifestacji, która w godzinach do 19.00 do 21.00 przeszła wczoraj ulicami miasta. W zgromadzeniu i późniejszym przemarszu udział wzięło około 1500 osób. Zadaniem policjantów było zapewnienie ładu i porządku publicznego podczas przebiegu manifestacji. Funkcjonariusze czuwali również nad bezpieczeństwem osób uczestniczących w zgromadzeniu publicznym oraz osób postronnych.

W działaniach związanych z zabezpieczeniem marszu i wiecu, udział wzięli policjanci pionu prewencji oraz pionu kryminalnego. Z uwagi na to, że planowana trasa przemarszu przebiegała również ulicami w centrum miasta (ul. K. Wielkiego, ul. Ruska) w działaniach uczestniczyli także policjanci ruchu drogowego, którzy na poszczególnych odcinkach trasy, kierowali ruchem pojazdów.

Marsz przebiegł spokojnie. Podczas zabezpieczenia nie odnotowano żadnych przypadków zakłócenia ładu i porządku publicznego.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony