Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po napadzie z nożem w ręku

Data publikacji 05.06.2014

Niespełna kilkanaście minut od otrzymania zgłoszenia policjanci z Opolu zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewają o napad z nożem na stacji benzynowej. 29-latek został już tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Teraz mężczyźnie grozi nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

We wtorek tuż po godzinie 1:00 w nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu został poinformowany, że do jednej ze stacji paliw na terenie miasta wszedł mężczyzna, który - grożąc nożem pracownikowi - zażądał wydania pieniędzy. Napastnik przestraszył się, gdy pracownik stacji poinformował go, że obiekt jest monitorowany i uciekł. Oficer dyżurny natychmiast na miejsce skierował policyjne patrole. Policjanci szybko ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania.

Niespełna 20 minut od zgłoszenia przestępstwa wywiadowcy na ulicy Sosnkowskiego zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy napadu. Policjanci podczas kontroli 29-letniego mieszkańca Opola znaleźli przy nim 3 noże. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Opolanin tłumaczył mundurowym, że pieniądze były mu potrzebne na wyjazd za granicę.

29-latek usłyszał już zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do którego się przyznał. Został już tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu teraz nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności. Opolanin był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony