Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o szereg oszustw zatrzymany

Data publikacji 05.06.2014

Policjanci z Kielc zatrzymali 39-latka, który prowadził biuro projektowe w Kielcach, nie posiadał jednak uprawnień do sporządzania projektów. Oszukując osoby, które do niego się zgłaszały, pobierał pieniądze. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany 39-letni kielczanin przestępczy proceder prowadził już w ubiegłym roku. Wtedy również kres jego działalności położyli policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Przedstawiono mu 17 zarzutów dotyczących podrabiania dokumentacji budowlanej i pobierania za tę działalność opłat. Mężczyzna został ukarany grzywną i karą więzienia w zawieszeniu.

Jak się okazało, 39-latek nie zszedł z drogi przestępstwa.  Po raz kolejny na trop jego działalności wpadli policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy miejskiej, ci sami, którzy w ubiegłym roku pracowali nad wspomnianą sprawą.

W miniony wtorek funkcjonariusze po raz kolejny zatrzymali 39-latka. W jego biurze projektowym na trenie Kielc zabezpieczyli laptopy, drukarki, skanery, nośniki pamięci i dokumentację.

Wynika z niej, że mężczyzna, powołując się na znajomości w instytucjach publicznych, w zamian za różne kwoty obiecywał  załatwianie formalności związanych z budową budynków. Następnie podrabiał dokumenty, podpisy, pozwolenia na budowę i przekazywał klientom. Po zgłoszeniu się do urzędu osobom z tak przygotowaną dokumentacją pozostawało tylko rozczarowanie i  świadomość bycia oszukanym.  W urzędach nikt nie wiedział o prowadzonej budowie, nie było tam też złożonych żadnych dokumentów.

Policjanci ustalili jednego z pokrzywdzonych, od którego zatrzymany miał dostać ponad 7000 złotych.  Jednak, jak mówią śledczy, zgłaszają się kolejne oszukane osoby.

Policjanci, informując o sposobie działania oszusta, apelują o ostrożność i rozwagę, która nie pozwoli przestępcom oszukać kolejnych osób.

39-letni kielczanin może trafić za kratki nawet na 8 lat.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony