Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

11 pseudokibiców usłyszało zarzuty

Data publikacji 06.06.2014

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami Pododdziału Antyterrorystycznego zatrzymali 11 pseudokibiców związanych ze zorganizowaną grupą przestępczą. Bełchatowscy członkowie bojówki Widzewa Łódź podejrzewani są o pobicia, udział w bójkach oraz przestępstwa narkotykowe. To rozwojowe śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim.

Policjanci od  pewnego czasu prowadzą działania związane z działalnością bełchatowskiej bojówki Widzewa Łódź. Członkowie tej zorganizowanej grupy przestępczej brali m.in. udział w bójce, która miała miejsce 24 kwietnia 2014 roku w centrum miasta. Wówczas doprowadzili do konformacji z połączonymi bojówkami GKS Bełchatów i Wisły Sandomierz. Zebrany wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim materiał dowodowy wskazywał także na proceder narkotykowy prowadzony przez tych pseudokibiców.

4 czerwca 2014 roku na podstawie postanowień prokuratorskich doszło do pierwszych zatrzymań w tej sprawie. Niemalże w tym samym czasie policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi trafili pod 11 adresów na terenie powiatu bełchatowskiego. W działaniach brali także udział funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi oraz przewodnicy z psami wyszkolonymi do wyszukiwania narkotyków. Zatrzymanych zostało 10 mężczyzn w wieku od 20 do 31 lat oraz jedna kobieta w wieku 20 lat. Podczas przeszukań zabezpieczono na poczet przyszłych kar gotówkę, narkotyki oraz różne nośniki elektroniczne.

Część zatrzymanych usłyszała zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, pobicia, do którego doszło 24 kwietnia 2014 roku w Bełchatowie przy ulicy Kościuszki, oraz posiadania i udzielania narkotyków. Za kierowanie grupą 31-letniemu mieszkańcowi Bełchatowa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W stosunku do wszystkich podejrzanych prokuratura zastosowała dozór policyjny połączony z zakazem opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe w kwocie od 2 do 10 tysięcy złotych.

Zatrzymania były możliwe m.in. dzięki dobremu rozpoznaniu tego środowiska przez policjantów oraz zabezpieczonemu nagraniu z monitoringu miejskiego.

Sprawa ma charakter rozwojowy.  Śledczy zapowiadają dalsze zatrzymania.

(KWP w Łodzi / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.07 MB)

Powrót na górę strony