Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna kamera zarejestrowała wyczyny nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 06.06.2014

Policjanci ruchu drogowego na jednej z ulic Kielc zatrzymali 33 - letniego mężczyznę, który jak się okazało podczas kontroli, kierował autem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie m.in. nie zastosował się do znaków poziomych i omijał wysepki na jezdni z lewej strony. Przy tym jego prędkość sięgała niemal 100 km/h. Policyjna kamera, umieszczona w radiowozie, zarejestrowała brawurową jazdę mieszkańca Kielc.

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy na ul. Jagiellońskiej w Kielcach. Kilka minut po godzinie 1:00 w nocy, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, pełniący nocną służbę, zauważyli peugeota z angielskimi numerami rejestracyjnymi. Ich uwagę zwrócił styl jazdy kierującego pojazdem.

Mężczyzna jadąc samochodem w pewnym momencie przekroczył oś jezdni, nie stosując się do znaku  - linia podwójna ciągła, przejechał po przejściu dla pieszych po lewej stronie azylu znajdującego na drodze, pokonując jednocześnie skrzyżowanie z ulicą Chrobrego, pasem służącym do przeciwległego kierunku jazdy.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera videorejestratora będąca na wyposażeniu radiowozu.

33 - letni kielczanin, wykonując niedozwolone manewry na drodze, przekroczył przy tym dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, jadąc z prędkością dochodzącą do 100 km/h.

Policjanci niezwłocznie zatrzymali kierowcę peugeota do kontroli. Okazało się, że 33 – letni mieszkaniec Kielc jest nietrzeźwy. W swoim organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Przewoził również pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy, a teraz jego sprawa trafi do sądu.

(KWP w Kielcach / mw)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja