Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień dziecka z policjantami w Pałacu Prymasowskim

Data publikacji 09.06.2014

Miasteczko ruchu drogowego, radiowozy policyjne, konkursy i kolorowanki dotyczące bezpieczeństwa dzieci - to niektóre atrakcje, jakie zostały przygotowane przez policjantów z okazji Dnia Dziecka w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Największym zainteresowaniem cieszył się tor rowerowy, na którym dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności oraz znajomość przepisów drogowych.

Wczoraj na placu przed Pałacem Prymasowskim w Warszawie dzieci i rodzice wzięli udział w imprezie plenerowej zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka przez Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywki. Poza atrakcjami w postaci miniaturowych koziołków, osiłków i kucyków, dmuchawców, basenu wodnego, lepienia figur ze składników spożywczych,  koncertu zespołu „Zielone Ludki” i wielu innych, dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności rowerowe podczas pokonywania trasy ustawionej przez policjantów Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Dużym zainteresowaniem uczestników imprezy cieszyły się również radiowozy policyjne Wydziału Profilaktyki Biura Prewencji i Ruchu Drogowego  Komendy Głównej Policji i Komendy Rejonowej Warszawa I oraz mobilny posterunek Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. Podczas imprezy plenerowej dzieci mogły rozwiązywać zagadki dotyczące bezpieczeństwa oraz kolorować obrazki z historyjkami ilustrującymi bezpieczne zachowania.
Policjanci odpowiadali również na pytania na temat bezpiecznego podróżowania oraz zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(źródło: Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji)

Powrót na górę strony
Polska Policja