Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratowali życie

Data publikacji 09.06.2014

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego uratowali nietrzeźwego 34-latka, który zamierzał skoczyć z wiaduktu - mężczyznę po konsultacji umieszczono do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie, a następnie zostanie przekazany pod opiekę lekarzy. Także katowiccy policjanci uratowali osobę, która chciała popełnić samobójstwo - 23-latka chciała skoczyć z mostu na Drogową Trasę Średnicową. Dziewczyna trafiła pod opiekę lekarzy.

W nocy z 8 na 9 czerwca br. około godziny 1.30 oficer dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który zamierza popełnić samobójstwo. Z informacji wynikało, że stoi on na wiadukcie w Goduszynie i chce z niego skoczyć. Oficer dyżurny na miejsce niezwłocznie skierował patrol, a także powiadomił strażaków, pogotowie ratunkowe oraz policyjnych negocjatorów.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania desperata. Po chwili odnaleźli mężczyznę i na szczęście zdążyli z pomocą na czas. Policjanci najpierw rozpoczęli spokojną rozmowę z 34-latkiem, a gdy tylko nadarzył się stosowny moment, wykorzystali chwilową nieuwagę mężczyzny, ściągając go z wiaduktu.

Desperatem okazał się mieszkaniec Jeleniej Góry, który w rozmowie przyznał się funkcjonariuszom, że zamierzał odebrać sobie życie. Po sprawdzeniu okazało się, że 34-latek jest nietrzeźwy i ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.Mężczyznę po konsultacji  umieszczono do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie, a następnie zostanie przekazany pod opiekę lekarzy.

Także dyżurny katowickiej komendy miejskiej otrzymał informację o próbie samobójczej. Młoda kobieta chciała skoczyć z kładki na Drogową Trasę Średnicową. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci z komisariatu VII.

Kiedy dotarli na miejsce, na krawędzi mostu za barierką stała młoda dziewczyna, z którą ciężko było nawiązać kontakt. Kobieta nie pozwalała się zbliżyć do siebie, grożąc skokiem na drogę i samochody. W momencie, kiedy odwróciła głowę, została chwycona i wyciągnięta przez policjantów za barierki. Dzięki sprawnemu działaniu katowickich policjantów nie doszło do tragedii. 23-latką zajęli się lekarze.

(KWP we Wrocławiu, KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony