Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wprowadził do obrotu fałszywe banknoty

Data publikacji 10.06.2014

Stargardzcy policjanci zatrzymali osobę, która wprowadziła w obieg fałszywe stuzłotówki. W miniony weekend mężczyzna usłyszał zarzut zagrożony karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj zapadła decyzja w sprawie dozoru policji.

O tym, że mężczyzna wprowadził w obieg podrobione 100-złotowe banknoty w miniony piątek stargardzkich policjantów poinformowali pracownicy jednego z miejscowych zakładów wulkanizacyjnych. Interweniujący funkcjonariusze na miejscu zatrzymali 31-latka, który za zakup i usługę wymiany nowych alufelg zapłacił dwudziestoma banknotami 100-złotowymi posiadającymi cechy podrobienia.

Czynności prowadzone przez stargardzkich śledczych pozwoliły zabezpieczyć kolejne fałszywki, których - jak się okazało - sprawca posiadał jeszcze osiem. Z relacji mężczyzny wynika, że pieniądze znalazł na jednym ze skrzyżowań w Szczecinie i nie podejrzewając, że mogą być  fałszywe, postanowił upiększyć swój samochód.

31-letni szczecinianin usłyszał już zarzut  wprowadzenia oraz usiłowania wprowadzenia w obieg fałszywych banknotów, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto komendant zwrócił się do prokuratury o wystąpienie do sądu w sprawie zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj wobec mężczyzny sąd zastosował dozór policji.

(KWP w Szczecinie / gm)

Powrót na górę strony