Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek na autostradzie A2

Data publikacji 10.06.2014

Przez kilka godzin policjanci i inne służby pracowały przy usuwaniu skutków poważnego wypadku drogowego, do jakiego doszło na autostradzie A2. Zderzyły się tam 4 ciężarówki, samochód osobowy oraz bus. Na miejscu zginęły 2 osoby, dwie kolejne trafiły do szpitala.

W poniedziałek 9 czerwca 2014 około godziny 12:50 oficer dyżurny Policji odebrał zgłoszenie o zderzeniu 6 pojazdów. Przed punktem poboru opłat w Lądku, jadąc w kierunku Poznania, zderzyły się 4 ciężarówki, bus i samochód osobowy. Siła uderzenia była tak duża, że kabiny dwóch ciężarówek przestały istnieć. Podróżujący nimi kierowcy zginęli na miejscu. Dwie kobiety jadące samochodem osobowym zostały przewiezione do szpitala. Po udzieleniu im pomocy lekarskiej zostały zwolnione do domu.

Przez kilka godzin autostrada A2 w kierunku Poznania była całkowicie zablokowana. Na miejscu pracowali policjanci, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia. Pomagali nie tylko bezpośrednio pokrzywdzonym, ale też osobom, które z powodu zatoru znalazły się w trudnej sytuacji. Wykorzystując pas awaryjny policjanci pomogli kierowcom wycofać się z zablokowanej drogi. Przy bardzo wysokiej temperaturze kilka godzin spędzonych w rozgrzanym samochodzie mogłoby się skończyć tragicznie. Zorganizowano objazdy. Jadący do Poznania kierowani byli na drogę krajową K-92.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film Tragiczny wypadek na autostradzie A2

Pobierz plik Tragiczny wypadek na autostradzie A2 (format mp4 - rozmiar 16.77 MB)

Powrót na górę strony