Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli fiaty cinquecento

Data publikacji 10.06.2014

Kilkudniowe działania katowickich policjantów zwalczających przestępczość samochodową doprowadziły do zatrzymania czterech złodziei, którzy podejrzani są o kradzieże fiatów cinquecento. Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyźni ukradli co najmniej 5 samochodów.

Trzej mężczyźni w wieku od 21 do 25 lat oraz niespełna 17-latek wyspecjalizowali się w kradzieżach fiatów cinquecento. Od marca tego roku ukradli w Katowicach pięć pojazdów tej marki. Samochody, które posiadały jedynie standardowe zabezpieczenia, znikały z parkingów przy ulicach: Karliczka, Osowskiego i z osiedla Tysiąclecia. Policjanci z samochodówki położyli kres złodziejskiej działalności. Wykonując cały szereg sprawdzeń operacyjnych, dotarli do nagrania, na którym widać, jak jeden ze złodziei tankuje paliwo do skradzionego fiata. Kilkudniowe działania doprowadziły do zatrzymania czterech sprawców.

Z zebranych materiałów wynika, że kradli oni także złote łańcuszki, które zrywali z szyi kobietom. Stróże prawa udowodnili szajce siedem takich przestępstw.

Dorośli złodzieje zostali objęci policyjnymi dozorami. Każdy z nich usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi im 10 lat więzienia. Sprawa najmłodszego złodzieja trafi do sądu rodzinnego.

(KWP w Katowicach / gm)

Powrót na górę strony