Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o stalking usłyszał zarzuty

Data publikacji 10.06.2014

Zarzut uporczywego nękania mieszkanki Gdyni usłyszał wczoraj 26–latek. Mężczyzna został namierzony przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Mieszkaniec Poznania ma zakaz zbliżania się do ofiary i dozór policyjny. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej od kilku miesięcy zajmowali się sprawą stalkingu. Z informacji, jakie mieli, wynikało, że 24-letnia mieszkanka Gdyni od 6 lat nękana jest telefonicznie i za pośrednictwem portali społecznościowych. Funkcjonariusze ustalili także, że sprawca, dręcząc kobietę, zawiadamiał instytucje państwowe o różnego rodzaju przestępstwach, których miała się dopuścić gdynianka.

26-letni mieszkaniec Poznania został namierzony na podstawie ustaleń policjantów wywiadu kryminalnego i wydziału kryminalnego gdańskiej komendy wojewódzkiej.

Mężczyzna podejrzewany o stalking i zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie usłyszał wczoraj zarzuty. Prokurator orzekł wobec niego dozór policyjny i zakaz zbliżania się do ofiary oraz grzywnę. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony