Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędzili krajową "siódemką" z prędkością 200 km/h

Data publikacji 11.06.2014

Dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy poruszali się z zawrotną prędkością 200 km/h, zatrzymali w miniony poniedziałek na krajowej „siódemce” policjanci z płońskiej drogówki. Obaj kierowcy już stracili prawa jazdy, a wnioski o ich ukaranie trafią niedługo do sądu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z płońskiej komendy pełniąc w miniony poniedziałek służbę na krajowej „siódemce” w ciągu niespełna dwóch godzin, przy użyciu videorejestratora nagrali ryzykowną jadę dwóch kierowców. Jeden z nich, 41-letni mieszkaniec Elbląga, rozwijał swoim pojazdem prędkość od 162 do nawet 205,5 km/h, w miejscach, gdzie na trasie k-7 dozwolona jest jazda z prędkością do 100 km/h.

Tego samego dnia funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o „piracie” jadącym lexusem w kierunku Warszawy, który miał się poruszać z dużą prędkością i łamać przepisy ruchu drogowego. Informacja to okazała się prawdziwa. Z uwagi na szybkość z jaką poruszał się lexus oraz bezpieczeństwo innych użytkowników drogi, pojazd do kontroli został zatrzymany na terenie powiatu nowodworskiego. Jak się okazało, autem kierował 29-letni mieszkaniec Warszawy, który na drodze S7 przekroczył dozwoloną prędkość o 77 km/h i jechał prawie 200 km na godzinę.

Obu mężczyznom za nadmierną prędkość i stwarzanie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Sprawy te będą miały finał w Sądzie Rejonowym w Płońsku, gdzie zostaną skierowane wnioski o ukaranie.

(KWP w Radomiu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.56 MB)

Powrót na górę strony