Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powoływał się na wpływy i wyłudzał pieniądze

Data publikacji 11.06.2014

Policjanci z Wydziału dw. z KWP w Bydgoszczy przez ostatnie pół roku pracowali nad sprawą mężczyzny, który w zamian za korzyści majątkowe obiecywał kilku osobom umożliwienie podjęcia pracy lub załatwienie niezbędnych dla nich formalności. Powoływał się przy tym na wpływy w różnych firmach i instytucjach państwowych powiatu włocławskiego. Od każdej z osób 53-latek otrzymał od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych łapówki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

W poniedziałek policjanci z Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 53 i 23 lat. To finał sprawy, nad którą funkcjonariusze pracowali przez ostatnie pół roku. Obaj zatrzymani jeszcze tego samego dnia zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej we Włocławku. Starszemu z nich, głównemu podejrzanemu, przedstawiono kilka zarzutów. Mężczyzna jest podejrzany o to, że obiecywał kilku osobom, w zamian za korzyści majątkowe, umożliwienie podjęcia pracy lub załatwienie niezbędnych dla nich formalności. Powoływał się przy tym na wpływy w różnych firmach i instytucjach państwowych powiatu włocławskiego. Od każdej z osób, mężczyzna otrzymał od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych.

Młodszy mężczyzna oraz 58-letnia kobieta, która - jak ustalili policjanci - również zamieszana jest w ten przestępczy proceder, odpowiedzą natomiast za udzielenie korzyści w zamian za załatwienie sprawy. Podejrzani, mieszkańcy Włocławka i okolic, w trakcie przesłuchania złożyli obszerne wyjaśnienia. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Decyzją oskarżyciela 53-latek został objęty policyjnym dozorem, a także zobowiązany został do wpłacenia poręczenia majątkowego. Sprawa ma charakter rozwojowy. Wkrótce zarzuty usłyszą także pozostałe osoby, które wręczały korzyści głównemu podejrzanemu.

(KWP w Bydgoszczy / gm)

Powrót na górę strony