Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalili sprawcę potrącenia rowerzysty

Data publikacji 11.06.2014

Sieniawscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Przeworska pracowali nad ustaleniem sprawcy wypadku drogowego, do którego doszło w ubiegły czwartek w powiecie przeworskim. Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę mającego związek z tym zdarzeniem. 19-latek odpowie za spowodowanie wypadku oraz nieudzielenie pomocy.

Od momentu uzyskania zgłoszenia dotyczacego wypadku funkcjonariusze pracowali nad ustaleniem sprawcy potrącenia rowerzysty, do którego doszło w ubiegły czwartek w Tryńczy. Policjanci z Sieniawy i Przeworska badali wszystkie okoliczności zdarzenia, sprawdzali drobiazgowo każdy ślad. Utrudnieniem w ich pracy był fakt, że pokrzywdzony oraz świadkowie potrafili jedynie wskazać tylko markę oraz kolor pojazdu, którym poruszał się sprawca. Ich starania doprowadziły do trzech mężczyzn w wieku od 19 do 24 lat, mieszkańców powiatu leżajskiego, którzy mogą mieć związek z tym zdarzeniem. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

W toku prowadzonych działań okazało się, że podejrzanym o potrącenie rowerzysty jest 19-latek. Policjanci zabezpieczyli samochód osobowy marki "Opel", którym kierował. Prawdopodobnie młody mężczyzna potrącił rowerzystę, nie zatrzymał się i odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Rowerzysta w wyniku zdarzenia doznał poważnych obrażeń i trafił do szpitala.

Zebrane w tej sprawie przez Policję materiały pozwoliły na przedstawienie mu zarzutów. 19-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku oraz nieudzielenia pomocy. Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Przeworsku zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu kaucyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / gm)

 

Powrót na górę strony