Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanego listem gończym za czyny o charakterze pedofilskim

Data publikacji 11.06.2014

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie zatrzymali Ryszarda D. podejrzanego o popełnienie przestępstw o charakterze pedofilskich. 50-latek od kwietnia br. ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna jest już w areszcie. Za popełnienie czynów, o które jest oskarżony, może trafić do więzienia nawet na 15 lat.

Priorytetem warmińsko-mazurskich policjantów jest zwalczanie przestępczości o charakterze pedofilskim, czyli tej która uderza bezpośrednio w dzieci. Funkcjonariusze podejmują szereg działań by eliminować to zjawisko, sprawdzają każdą informację, rozpytują świadków, pracowników socjalnych.

9 czerwca 2014 policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, z uwagi na charakter sprawy i wagę stawianych zarzutów Ryszardowi D., przejęli poszukiwania mężczyzny, za którym Sąd Rejonowy w Biskupcu wydał list gończy. Mężczyzna podejrzany jest o popełnienie czynów o charakterze pedofilskim, do których miało dochodzić na przełomie 2011-2012 roku. W lutym br. Ryszard D. został skazany nieprawomocnym wyrokiem za przestępstwo, jednakże skorzystał on z prawa do wniesienia apelacji. Od tego czasu mieszkaniec gminy Biskupiec ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, nie stawiał się na wezwania, dlatego sąd podjął decyzję o wystawieniu listu gończego oraz o zastosowaniu tymczasowego aresztu.

Wczoraj policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych w jednej z miejscowości na terenie gminy Biskupiec zatrzymali Ryszarda D. Po wykonaniu czynności 50-latek trafił do aresztu. Mężczyźnie może grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy!
Widząc niepokojące zdarzenie, nie bądźmy obojętni. Poinformujmy o naszych podejrzeniach policjantów. Ci sprawdzą każdy sygnał, by chronić tych, którzy padają ofiarami przestępstwa. Czasem jeden telefon może przerwać czyjąś krzywdę, w szczególności krzywdę bezbronnych dzieci
.

(KWP w Olsztynie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.35 MB)

Powrót na górę strony