Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozpracowali grupę handlarzy narkotyków

Data publikacji 11.06.2014

Policjanci rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się obrotem środkami odurzającymi w znacznych ilościach. W sprawie zatrzymano 7 osób. Funkcjonariusze przechwycili też amfetaminę, marihuanę i haszysz. Według ustaleń policjantów grupa mogła wprowadzić do obrotu nawet kilka kilogramów środków odurzających. Zatrzymanym za czyny, o które są podejrzani, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami pionu kryminalnego wołowskiej komendy powiatowej, w wyniku przeprowadzonej realizacji, zatrzymali 7 mężczyzn podejrzanych o obrót, na terenie powiatu wołowskiego, znacznymi ilościami środków odurzających - amfetaminą i marihuaną.

Według ustaleń funkcjonariuszy grupa mogła na przestrzeni ostatnich lat wprowadzić do obrotu nawet kilka kilogramów środków odurzających. Po zebraniu odpowiedniego materiału w tej sprawie, policjanci w godzinach rannych weszli w jednym czasie do mieszkań osób podejrzewanych o ten przestępczy proceder. Tam funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli około 400 porcji marihuany, amfetaminy i haszyszu.

Podejrzani to mieszkańcy Wołowa, Lubina i Lubiąża, w wieku od 26 do 41 lat. Zgromadzony w tej sprawie przez policję i prokuraturę materiał dał podstawy do przedstawienia podejrzanym zarzutów posiadania i udzielania środków odurzających oraz nielegalnej uprawy konopi, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeden z organizatorów tego przestępczego procederu, zatrzymany 32-latek, decyzją sądu na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Wobec pozostałych prokuratura zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych, poręczeń majątkowych w wysokości od kilkuset do kilku tysięcy złotych oraz zakazy opuszczania kraju.

Teraz o dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / gm)

 

Powrót na górę strony