Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2014”

Data publikacji 11.06.2014

10 czerwca br. odbyły się 21 wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2014". Za organizację przedsięwzięcia odpowiedzialny był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W rywalizacji udział wzięło 35 par patrolowych, a więc łącznie 70 policjantów z terenu całej Wielkopolski.

70 najlepszych policjantów pełniących służbę patrolowo-interwencyjną z terenu całej Wielkopolski walczyło w parach o tytuł najlepszego patrolu w województwie. Swoich reprezentantów wystawiły wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji, a także Oddział Prewencji Policji w Poznaniu oraz Komisariat Wodny Policji w Poznaniu. Spośród nich zostaną wyłonione dwie dwuosobowe drużyny, które reprezentować będą wielkopolskich policjantów podczas finału krajowego Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2014", który odbędzie się w dniach 24 – 26 września 2014 roku na terenie Szkoły Policji w Słupsku.

Przed rozpoczęciem turnieju policjantów przywitali obecni na zawodach Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia i Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Poznaniu Andrzej Szary. Następnie Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu kom. Maciej Purol objaśnił przebieg turnieju i życzył wszystkim zawodnikom powodzenia.

Zawody zostały podzielone na trzy etapy. Punktualnie o 9.00 na terenie strzelnicy Wielkopolskiego Towarzystwa Sportowego „Tarcza 96” w Poznaniu rozpoczęła się pierwsza konkurencja sprawdzająca umiejętności strzeleckie policjantów. Funkcjonariusze musieli wykazać się nie tylko duża szybkością oddawania strzałów, ale przede wszystkim celnością, gdyż strzały oddawane były do ruchomych tarcz.

Później policjanci-zawodnicy musieli zmierzyć się z testem wiedzy zawodowej obejmującym problematykę służby prewencyjnej. Test został opracowany przez pracowników naukowych Szkoły Policji w Słupsku, co gwarantuje wysoki stopień trudności i skomplikowania poruszanych w pytaniach kwestii.

Ostatnią konkurencją w ramach turnieju był sprawdzian sprawności fizycznej. Tuż przed tą rywalizacją z policjantami spotkał się Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski, który podkreślił wagę ich codziennej służby w zapewnianiu bezpieczeństwa obywateli. Komendant Batkowski życzył wszystkim drużynom dobrych wyników. Policjanci mieli do pokonania, w jak najkrótszym czasie, specjalnie przygotowany tor przeszkód. Poza szybkością i zwinnością zawodnicy musieli wykazać się również siłą fizyczną i umiejętnościami pracy w zespole.

Wyniki turnieju poznamy już wkrótce.

(KWP w Poznaniu / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.73 MB)

Powrót na górę strony