Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Urzędnik zatrzymany pod zarzutem korupcji

Data publikacji 11.06.2014

Policjanci z komendy wojewódzkiej zatrzymali pracownika gdyńskiego magistratu, którego podejrzewają o spowodowanie co najmniej 350 tys. zł. strat w budżecie miasta. Nieprawidłowości były związane z system opłat w strefie płatnego parkowania. Za przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali w poniedziałek urzędnika Strefy Płatnego Parkowania gdyńskiego magistratu. To 45-letni mieszkaniec Gdyni, którego śledczy podejrzewają o to, że naraził budżet miasta na stratę co najmniej 350 tys. złotych. Nieprawidłowości były związane z system opłat w strefie płatnego parkowania.

Policjanci zebrali w tej sprawie dowody i przesłuchali świadków, co pozwoliło prokuratorowi z Prokuratury Rejonowej w Gdańsku Oliwie przedstawić mężczyźnie zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za to przestępstwo grozi nawet 10 lat więzienia.
 
Dzisiaj sąd zadecyduje o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony