Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanego o zorganizowanie kradzieży samochodu z trumnami

Data publikacji 12.06.2014

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu doprowadzili do zatrzymania podejrzanego o zorganizowanie w Niemczech kradzieży mercedesa z 12 trumnami i zwłokami. Tomasz S. był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Został zatrzymany we wtorek w Goeteborgu, w Szwecji.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu dzięki licznym staraniom doprowadzili do zatrzymania Tomasza S. (36 l.) poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Jest on podejrzany o zorganizowanie kradzieży dostawczych mercedesów, w tym jednego z 12 trumnami i zwłokami. Do kradzieży doszło w październiku 2012 roku w Hoppegarten pod Berlinem. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek 10 czerwca w Goeteborgu w Szwecji. Ukrywał się tam posługując się fałszywymi dokumentami. Przy okazji został także zatrzymany znany poznański przestępca - Dariusz S. ps. Luki (47 l).

Policjanci grupy pościgowej z KWP w Poznaniu po otrzymaniu listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania za Tomaszem S. zaczęli zbierać informacje o miejscu, w którym mężczyzna mógł się ukryć. Wszystkie tropy wiodły do Skandynawii. Nawiązali kontakt z oddziałem Straży Granicznej w Świnoujściu, który udzielił znaczącej pomocy. Funkcjonariusze z zespołu poszukiwawczego kilkakrotnie jeździli do Szwecji, gdzie ustalili, że Tomasz S. z całą pewnością przebywa na terenie tego kraju. Dowiedzieli się, że posługiwał się sfałszowanymi dokumentami na cudze nazwisko i zmienił swój wygląd.

Funkcjonariusze tropiąc Tomasza S. natrafili w Szwecji na trop innego znanego poznańskiego przestępcy - Dariusza S. ps. Luki. On również przebywał w Skandynawii na podstawie fałszywych dokumentów. Ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości ponieważ ciąży na nim wyrok prawie 10 lat więzienia za kradzieże samochodów, oszustwa i korupcję.

Wszystkimi zebranymi informacjami i bogatą wiedzą na temat poszukiwanych mężczyzn policjanci podzielili się ze szwedzką policją. Szwedzi zaoferowali daleko idącą pomoc w schwytaniu podejrzanych.

Podczas jednego z pobytów poznańskich policjantów w Goeteborgu zidentyfikowany został Dariusza S. ps. Luki. Wspólnie ze szwedzkimi funkcjonariuszami zorganizowano akcję. Mężczyzna został zatrzymany 19 kwietnia br.

Dzięki przekazanym szwedzkiej policji informacjom o aktualnym wyglądzie Tomasza S. został on rozpoznany we wtorek 10 czerwca br. Do akcji zatrzymania doszło ok. godz. 20.00 na ulicy w Goeteborgu. Trafił do aresztu, gdzie będzie czekał na konwój do Polski.

Tomasz S. jest podejrzany o zorganizowanie i współudział w kradzieży trzech dostawczych mercedesów. Auta skradziono pod Berlinem w październiku 2012 roku. W jednym z nich znajdowały się trumny z 12 ciałami. Policja odnalazła trumny w lesie pod Poznaniem. Wkrótce potem odnalazła dwa skradzione auta. Czterej wspólnicy Tomasza S. zostali schwytani przez poznańskich policjantów i aktualnie przebywają w więzieniach.


(KWP w Poznaniu / pt)

Powrót na górę strony