Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali numizmaty i znaczki warte 50 tys. złotych

Data publikacji 12.06.2014

Śledczy z Dobrodzienia odzyskali skradzione numizmaty i znaczki pocztowe, które na początku roku zniknęły z prywatnych zbiorów mieszkańca powiatu oleskiego. Wartość zbiorów to blisko 50 tys. złotych. Zarzuty kradzieży z włamaniem i paserstwa usłyszało już dwoje mieszkańców gminy Dobrodzień. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Informację o włamaniu do domu jednorodzinnego i kradzieży zbiorów numizmatycznych oraz kolekcji znaczków pocztowych olescy policjanci otrzymali na początku tego roku. Pracujący wtedy na miejscu zdarzenia śledczy ustalili, że wartość skradzionych zbiorów to niemal 50 tys. złotych. Łupem włamywaczy padło między innymi około 3,5 tys. monet i blisko tysiąc banknotów. Policjanci zabezpieczyli ślady oraz przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia.

Pracujący nad sprawą kryminalni kilka dni temu zatrzymali 22-latka, którego wcześniej wytypowali jako osobę mogącą mieć związek z kradzieżą. Po zatrzymaniu mężczyzny, śledczy odzyskali część skradzionych zbiorów i oddali je właścicielowi. Kryminalni ustalili również 48-letnią kobietę, która  pomagała sprzedać skradzione numizmaty.  

Funkcjonariusze podejrzewają, że to nie jedyne włamanie, którego mógł dopuścić się mieszkaniec gminy Dobrodzień. Zdaniem śledczych, mężczyzna na przełomie 2012 i 2013 roku miał dopuścić się trzech innych włamań na terenie powiatu.

Za kradzieże z włamaniem 22-latkowi grozi teraz nawet do 10 lat więzienia. Jego 48-letnia znajoma musi liczyć się z karą do 5 lat pozbawienia wolności.  

(KWP w Opolu / gm)

Powrót na górę strony