Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka z pasją

Data publikacji 12.06.2014

Sierżant Patrycja Pszczelińska, policjantka Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, zdobyła Mistrzostwo Polski w Okinawa Kobudo. Zawody odbyły się 7 czerwca.

Sierżant  Patrycja Pszczelińska, policjantka wydziału kryminalnego, z pasją trenuje sztuki walki. Ma 29 lat. Służbę pełni w wydziale kryminalnym oświęcimskiej Komendy Powiatowej Policji. Sztukami walki pasjonuje się od kilkunastu lat – trenuje od 1992 roku. Swoją przygodę rozpoczęła od zajęć chi ryu aki ju jitsu oraz ju jitsu. Następnie doskonaliła swoje umiejętności w innych sztukach waliki, takich jak: karate, judo, muay thai. Pod okiem shihana Przemysława Wiśniewskiego nauczyła się interpretować techniki sztuk walki na potrzeby służb mundurowych. Praktycznie od początku swojej kariery współpracuje z shihanem Jhonnym Bernaschewice, od którego uczyła się Ju Jitsu, Aiki Jitsu, Judo, Iaido, Ken Jitsu oraz Okinawa Kobudo.

Posiada stopnie: 1 dan ju jitsu, 1 dan kobudo, 1 kyu chi ryu aiki ju jitsu.

W 1997 roku zdobyła Mistrzostwo Polski w ju jitsu i dalej kontynuuje swoją pasję, biorąc udział w zawodach. Niedawno zdobyła Mistrzostwo Polski w Kobudo (zawody odbyły się 7 czerwca br. w Olkuszu) - zwycięstwo zakwalifikowało ją do udziału w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w październiku.

Ma uprawnienia instruktorskie do prowadzenia zajęć z zakresu ju jitsu.

W Policji pracuje od trzech lat, jest Referentem w Wydziale  Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

(KWP w Krakowie / mg)

 

Powrót na górę strony