Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli koparki i wpadli w ręce kryminalnych

Data publikacji 12.06.2014

Kryminalni udaremnili kradzież dwóch koparek o wartości ponad 400 tys. złotych. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 43-letniego Dariusza T. oraz 23-letniego Adriana K. Obaj wpadli w ich ręce, kiedy skradzionym pojazdem próbowali odjechać z magazynu na terenie Pragi Północ w Warszawie. Wczoraj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z mokotowskiej komendy zwalczający przestępczość samochodową pracowali nad sprawą od pewnego czasu. Z ich informacji wynikało, że z magazynów na terenie Warszawy giną koparko-ładowarki, a związek z tym mogą mieć osoby, które były już przez nich zatrzymywane za podobne przestępstwa.

Kiedy kryminalni mieli pewność, że mężczyźni, którzy jakiś czas temu opuścili więzienne mury, powrócili do przestępczego procederu, przystąpili do działania. Wszystko wskazywało na to, że tym razem ich celem były koparki znajdujące się w magazynie na terenie Pragi Północ. Dzięki pracy operacyjnej funkcjonariuszy, mężczyźni wpadli na gorącym uczynku przestępstwa. Wszystko potoczyło się błyskawicznie i trafili oni w ręce kryminalnych, kiedy skradzionym pojazdem wyjechali z posesji. Kiedy zorientowali się, że są obserwowani, próbowali ratować się ucieczką,

Policjanci odzyskali koparkę wartą 190 tys. złotych, ale udaremnili również kradzież pojazdu o wartości 120 tys. złotych, który znajdował się w magazynie. Na miejscu pojawiła się grupa dochodzeniowo-śledcza i po przeprowadzeniu czynności procesowych, przekazano koparki właścicielowi. Dariusz T. oraz Adrian K. zostali przewiezieni do mokotowskiej komendy.

Wczoraj mężczyźni zostali doprowadzeni do praskiej prokuratury, gdzie został im przestawiony zarzut kradzieży z włamaniem mienia znacznej wartości oraz usiłowania takiego przestępstwa. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i policji i aresztował Dariusza T. oraz Adriana K na trzy miesiące. Teraz funkcjonariusze sprawdzają, czy nie mają oni związku z podobnymi przestępstwami. Może im grozić kara do 10 lat więzienia.

(KSP / gm)

 

Film Kradli koparki i wpadli w ręce kryminalnych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kradli koparki i wpadli w ręce kryminalnych (format flv - rozmiar 8 MB)

Powrót na górę strony