Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane dwie plantacje konopi

Data publikacji 12.06.2014

Policjanci z powiatu kłodzkiego namierzyli i zlikwidowali dwie plantacje konopi. Rośliny posadzone były w ustronnych miejscach wśród traw i drzew z dala od zabudowań. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 70 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. W tej sprawie policjanci zatrzymali mężczyznę, o którego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci pionu kryminalnego Komisariatu Policji w Nowej Rudzie ustali i zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. W wyniku przeprowadzonych w tej sprawie działań policjanci odnaleźli na terenie powiatu kłodzkiego dwie uprawy tej rośliny . Każda z nich ukryta była w miejscach ustronnych z dala od zabudowań mieszkalnych, w otoczeniu traw i drzew, tak aby nie wzbudzała jakichkolwiek podejrzeń.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 70 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. W związku z tym przestępstwem zatrzymano 30-latka z powiatu kłodzkiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego procederu oraz sprawdzają, jakie było przeznaczenie uzyskiwanych w tym miejscu środków odurzających.

Przypomnijmy, że uprawa konopi zagrożona jest karą do 3 lat, a w przypadku, gdy można z niej uzyskać znaczną ilość narkotyków, nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony