Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za płatną protekcję

Data publikacji 12.06.2014

Zatrzymana przez policjantów z Kolna 37-latka, w zamian za 55 tysięcy złotych, powołując się na wpływy w instytucjach państwowych, zaoferowała innej osobie pomoc w uzyskaniu przedterminowego zwolnienia z zakładu karnego i wizy do innego kraju. Prokurator przedstawił jej już zarzut płatnej protekcji, za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie ustalili, że 37-latka, powołując się na wpływy w instytucjach państwowych, przekonała inną osobę, że jest w stanie doprowadzić do przedterminowego zwolnienia członka jej rodziny z zakładu karnego oraz umożliwić mu uzyskanie wizy do innego kraju.W zamian zażądała pieniędzy. Na jej konto miało wpłynąć w sumie około 55 tysięcy złotych. Kobieta jednak, podczas gdy jej saldo bankowe rosło, nie wywiązała się ze swych obietnic. W wyniku intensywnej pracy policjanci ustalili miejsce pobytu 37-latki i ją zatrzymali.

Wczoraj w prokuraturze kobieta usłyszała zarzut płatnej protekcji i zostało zastosowane wobec niej poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi jej kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / gm)

Powrót na górę strony