Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Już wkrótce ruszy budowa nowej siedziby Policji w Trzebini

Data publikacji 12.06.2014

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie podpisał umowę dotyczącą budowy nowej siedziby Komisariatu Policji w Trzebini. W imieniu Wykonawcy dokument sygnował przedstawiciel konsorcjum Pan Thomas Lorkowski.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, inspektor Jacek Fabisiak podpisał umowę dotyczącą budowy nowej siedziby Komisariatu Policji w Trzebini. Inwestycja obejmuje budowę budynku administracyjno - biurowego, czterokondygnacyjnego z garażami, myjnią i warsztatem w części parterowej.

Teren projektowanego komisariatu Policji znajduje się w Trzebini przy ul. Krakowskiej. Projektowany budynek będzie usytuowany w miejscu ekspozycyjnym i będzie stanowił istotny element krajobrazu architektonicznego dla Trzebini.

Wjazd główny na teren nowego obiektu przygotowany zostanie od strony ul. Żmirka – będzie on wspólny dla petentów i pracowników komisariatu. Ze względu na znaczne różnice wysokościowe pomiędzy terenem z miejscami parkingowymi, a projektowanym wejściem głównym do budynku, zaprojektowano platformę dla osób niepełnosprawnych w pobliżu schodów zewnętrznych. Pozwoli to na wygodne pokonanie tej różnicy przez osoby o ograniczonej zdolności poruszania się.

Zaprojektowana powierzchnia użytkowa nowego obiektu to 1275 m2.

Przewidywany czas zakończenia robót budowlanych to koniec października 2015 roku.

(KWP w Krakowie / gm)

 

Powrót na górę strony