Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli towary oznaczone markami słynnych domów mody

Data publikacji 13.06.2014

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KMP w Lublinie zatrzymali wczoraj dwie kobiety - mieszkanki Lublina, które w centrum Lublina prowadziły sklepy z tzw. markową odzieżą. Zabezpieczyli podrobione towary oznaczone markami słynnych domów mody o wartości ponad 200 tys. zł. Wczoraj jedna z kobiet usłyszała zarzuty wprowadzenia towarów do obrotu, czyniąc z tego stałe źródło dochodu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KMP w Lublinie weszli do trzech sklepów w centrum Lublina. Miała tam być sprzedawana „podrobiona” odzież oznaczona markami słynnych domów mody. W jednym ze sklepów policjanci zatrzymali 32- letnią mieszkankę Lublina. Kobieta prowadziła sklep i sprzedawała odzież. Towary posiadały znaki znanych marek. Wczoraj specjalista z zakresu znaków towarowych oszacował zabezpieczony towar na kwotę ponad 200 tys.zł.

Druga z kobiet, 37-letnia mieszkanka Lublina, została zatrzymana na lotnisku w Warszawie przez stołecznych policjantów, kiedy wracała z Turcji z podrobionym towarem. Jak wynika z policyjnych ustaleń, pojechała po towar pod indywidualne zamówienie.

32-latka prowadziła w centrum Lublina dwa sklepy, druga z kobiet miała jeden sklep. Obie działały niezależnie.

Wczoraj 32-latka usłyszała zarzuty wprowadzenia towarów do obrotu, czyniąc z tego stałe źródło dochodu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony