Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sytuacja kryzysowa w szkole - ćwiczenia

Data publikacji 13.06.2014

"W szkole jest bomba, zaraz wybuchnie" - tak dramatyczne zgłoszenie dociera do jednej ze szkół. Jest realne zagrożenie, zapada decyzja o ewakuacji. Na miejscu zjawia się policja, straż pożarna, autobusy celem przewiezienia dzieci, przedstawiciele Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wyglądało groźnie - na szczęście to tylko ćwiczenia.

Wczoraj (12.06.14 r. ) od rana dzieciaki ze Szkoły Podstawowej miały ogrom przeżyć. Informacja o podłożonej bombie, ewakuacja ze szkoły, policja, która zjawiła się na miejscu. Wszystko wyglądało bardzo poważnie, ale na szczęście były to tylko ćwiczenia. Ich celem było doskonalenie umiejętności związanych z zabezpieczeniem i działaniem w miejscu wystąpienia sytuacji kryzysowej oraz współdziałania w takiej sytuacji z innymi służbami. Poza tym miały one na celu m.in. sprawdzenie przyjętych rozwiązań systemowych w reagowaniu na sytuacje kryzysowe.

Najpierw policjanci uczestniczyli w służbowej odprawie, później ruszyli do działań. Po informacji o podłożonej bombie wszyscy uczniowie zostali ewakuowani ze szkoły. Podstawionymi autobusami dzieciaki odjechały w bezpieczne miejsce. Pobliskie ulice zostały zablokowane. W pobliżu Straż Pożarna oczekiwała w pogotowiu. Gdy już wszyscy opuścili budynek, do akcji ruszył przewodnik psa służbowego wraz ze swym podopiecznym.

Sprawdzenia na szczęście nie potwierdziły informacji o podłożonym ładunku wybuchowym. Wszyscy wrócili do szkoły. Ćwiczenia zakończono.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.77 MB)

Powrót na górę strony