Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sąd zajmie się piratami drogowymi

Data publikacji 13.06.2014

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, za szereg wykroczeń zatrzymali prawo jazdy kierowcy motocykla KTM. Wyczyny 50-latka z Kielc zarejestrowała policyjna kamera nieoznakowanego radiowozu. Kary nie uniknie również 48-letni kierowca fiata. Mężczyzna wyprzedzał „na trzeciego” i znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Mundurowi z Kolna zatrzymali mu prawo jazdy, a jego zachowaniem na drodze zajmie się teraz sąd.

Policjanci patrolujący trasę Ostrowiec Świętokrzyski – Kielce tj. drogę wojewódzką nr 751, zauważyli, że kierowca motocykla KTM wyprzedza samochód nie stosując się do znaku poziomego P-4 "linia podwójna ciągła" - było to na skrzyżowaniu, w rejonie przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze ruszyli za motocyklistą, rejestrując jednocześnie jego dokonania. Początkowo za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych chcieli zatrzymać krewkiego motocyklistę do kontroli. Mężczyzna nie reagował, a prędkość jaką osiągał w obszarze zabudowanym dochodziła do 160 km/h.

Motocyklista nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia, został zatrzymany w miejscowości Waśniów. 50-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem

Z kolei w minioną środę po południu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie patrolując drogę krajową nr 61, zauważyli niebezpiecznie jadącego kierowcę fiata. Mężczyzna w punto, lekceważąc znaki drogowe, wyprzedzał inne pojazdy „na trzeciego”. Swoim zachowaniem zmuszał innych uczestników ruchu jadących z przeciwka do hamowania, aby uniknąć zderzenia. Przekroczył także dopuszczalną prędkość jazdy o 50 km/h, poruszając się 140 km/h w miejscu, gdzie maksymalnie można jechać 90km/h.

Po zatrzymaniu samochodu do kontroli okazało się, że za jego kierownicą siedział 48-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. W związku z niebezpieczną jazdą i popełnionymi wykroczeniami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które wczoraj trafiło do sądu zajmującego się zachowaniem 48-latka na drodze. W tej sprawie oskarżycielem publicznym będzie Policja, a sprawcy grozi grzywna nawet do 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(KWP w Kielcach/ KWP w Białymstoku / pt)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.87 MB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.48 MB)

Powrót na górę strony