Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesiące aresztu za zabójstwo

Data publikacji 13.06.2014

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. Do zbrodni doszło pod koniec maja br. w miejscowości Skarszewy koło Starogardu Gdańskiego. Kryminalni ustalili, że napastnik w trakcie kłótni uderzył w głowę swoją ofiarę, a gdy ta straciła przytomność podpalił budynek, by zatrzeć ślady. Zatrzymany 42-latek został tymczasowo aresztowany.

29 maja br. około 16:30, policjanci ze Starogardu Gdańskiego otrzymali zgłoszenie o pożarze jednego z opuszczonych budynków w Skarszewach. Podczas akcji gaśniczej ujawniono zwęglone zwłoki mężczyzny. Ciało przewieziono do prosektorium celem ustalenia przyczyn śmierci. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna przed śmiercią doznał urazu głowy, w wyniku czego stracił przytomność.

Kryminalni pracując nad sprawą sprawdzili każdy szczegół i ustalili personalia mężczyzny, który jako ostatni widziany był w budynku na chwilę przed powstaniem pożaru. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec gminy Skarszewy. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Gdańska i przekonwojowany do starogardzkiej komendy. Przeprowadzone w tej sprawie czynności pozwoliły na odtworzenie prawdopodobnego przebiegu zdarzenia.

Jak się okazało, pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do sprzeczki, w wyniku której 42-latek uderzył swoją ofiarę tępym narzędziem w głowę. Gdy ofiara upadła na ziemię i straciła przytomność, sprawca w celu zatarcia śladów podpalił pomieszczenie, w którym doszło do awantury.

Zatrzymany mieszkaniec gminy Skarszewy usłyszał wczoraj zarzut zabójstwa, a starogardzki sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania. Za zabójstwo grozi nawet dożywocie.

Obecnie trwają jeszcze czynności związane z ustaleniem tożsamości tragicznie zmarłego mężczyzny.

(KWP w Gdańsku / gm)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 12.24 MB)

Powrót na górę strony