Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złoty medal dla nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego, I Zastępcy Komendanta Głównego Policji

Data publikacji 13.06.2014

Podsekretarz Stanu Ministerstwa Obrony Narodowej Robert Kupiecki wraz z Komendantem Głównym Żandarmerii Wojskowej gen. dyw. dr Mirosławem Rozmusem, odznaczyli złotym medalem nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego, I Zastępcę Komendanta Głównego Policji, za szczególne zasługi w rozwoju i umacnianiu obronności Rzeczypospolitej Polskiej.

Święto Żandarmerii Wojskowej obchodzone jest co roku 13 czerwca i nawiązuje do dziedzictwa tradycji Dywizjonu Karabinierów Konnych. Żandarmeria Wojskowa to wyodrębniona i wyspecjalizowana służba Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, której działalność polega na zapewnieniu przestrzegania dyscypliny wojskowej oraz ochronie porządku publicznego i zapobieganiu popełniania przestępstw na terenach jednostek wojskowych oraz w miejscach publicznych. Dzisiejsze obchody rozpoczęły się o 10.00 mszą świętą odprawioną w katedrze Polowej Wojska Polskiego.

Po południu w Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej odbyła się uroczysta zbiórka, w której obecni byli przedstawiciele Policji na czele z I Zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofem Gajewskim, Mazowieckim Komendantem Wojewódzkim Policji insp. Cezarym Popławskim oraz Zastępcą Komendanta Stołecznego Policji insp. Dariuszem Pergołem. Podczas uroczystości wręczono ordery i odznaczenia państwowe. Podsekretarz Stanu Ministerstwa Obrony Narodowej Robert Kupiecki wraz z Komendantem Głównym Żandarmerii Wojskowej gen. dyw. dr Mirosławem Rozmusem odznaczył złotym medalem nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego za szczególne zasługi w rozwoju i umacnianiu obronności Rzeczypospolitej Polskiej.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja