Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze CBŚ przechwycili anaboliki warte 100 tys. złotych.

Data publikacji 14.06.2014

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP zabezpieczyli ponad 11 tysięcy opakowań anabolików o czarnorynkowej wartości blisko 100 tysięcy złotych. Nielegalne substancje zostały odnalezione w mieszkaniu 25-letniego mieszkańca gminy Janów Podlaski. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj policjanci Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Janów Podlaski. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy mężczyzna od dłuższego czasu zajmował się obrotem anabolikami. Mieszkaniec Janowa Podlaskiego w nielegalny sposób w Internecie pozyskiwał substancje anaboliczne, a następnie, sprzedając je za wielokrotnie wyższą cenę,  wprowadzał do obrotu.

Podczas przeszukania mieszkania 25-latka, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 11 tysięcy opakowań anabolików, kilka tysięcy pustych ampułek, puste opakowania po lekach wraz z instrukcjami, jak je zażywać oraz 500 sztuk nalepek z hologramami świadczącymi o oryginalności produktów. Wartość zabezpieczonych substancji na czarnym rynku to blisko 100 tys. złotych.

W sprawie zostało wszczęte dochodzenie. Funkcjonariusze będą wyjaśniać, od jak dawna mężczyzna zajmował się tym nielegalnym procederem oraz jak duże zyski przyniosła mu ta działalność. Za obrót anabolikami 25-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP Lublin / KG)

Powrót na górę strony