Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowała przekupić policjantów

Data publikacji 15.06.2014

Policjanci tyskiej drogówki zatrzymali 38-letnią kobietę, która usiłowała przekupić funkcjonariuszy. Kierująca Suzuki usiłowała wręczyć policjantom 50 złotych, aby odstąpili od czynności służbowych. Teraz kobieta odpowie nie tylko za popełnione wykroczenia, ale również za próbę skorumpowania mundurowych. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w piątek tuż przed godziną 9.00. Policjanci z tyskiej drogówki prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny piątek”. Patrol zatrzymał do kontroli samochód marki Suzuki Swift. Powodem kontroli było nie zastosowanie się do znaku STOP oraz nie korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Kierująca autem kobieta nie poczuwała się do winy. W związku z powyższym mundurowi w policyjnym radiowozie pokazali jej zarejestrowane na videorejestratorze popełnione przez nią wykroczenie. Policjanci postanowili ukarać kierującą mandatem karnym w wysokości 200 złotych, informując jednocześnie kobietę, że ma prawo odmówić przyjęcia mandatu i wówczas zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie. Wtedy 38-latka zapytała czy nie można sprawy załatwić w inny sposób.

Mundurowi ponownie pouczyli kobietę, że mogą nałożyć mandat karny lub skierować wniosek do sądu o ukaranie, innej możliwości nie ma. Kobieta wysiadła z radiowozu i gdy po chwili wróciła, usiłowała wręczyć policjantom 50 złotych, mówiąc, że „to powinno załatwić sprawę”. Mundurowi pouczyli panią, że proponując korzyść majątkową, popełnia przestępstwo. Zatrzymali sprawczynię.

Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej policjantom, 38-latce grozi nawet do 10 lat więzienia. O jej dalszym losie zadecyduje wkrótce prokurator.

(KWP Katowice)

Powrót na górę strony