Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za spotkania towarzyskie płacił fałszywymi banknotami

Data publikacji 16.06.2014

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który drukował na swoim komputerze fałszywe banknoty 100-złotowe. Jak ustalono, 26-latek płacił fałszywkami kobietom za spotkania towarzyskie. Prokurator przedstawił mu zarzut podrabiania banknotów i zastosował wobec niego dozór policyjny.

Kilka dni temu w jednej z miejscowości powiatu krakowskiego zatrzymana została 17-letnia dziewczyna, która za zakupione w sklepie artykuły spożywcze usiłowała zapłacić banknotem 100-złotowym. Kasjerka nabrała podejrzeń co do autentyczności banknotu, a po dokładniejszym sprawdzeniu upewniła się, że jest on nieautentyczny. Ustalono, że dziewczyna ma jeszcze dwie podrobione 100-złotówki.

Policjanci ustalili, że dostała je od chłopaka, którego poznała na portalu społecznościowym i umówiła się z nim na spotkanie towarzyskie. Młody mężczyzna przyjechał na rendez-vous swoim samochodem. Gratyfikacją dla dziewczyny za to spotkanie było właśnie 300 złotych, jak się później okazało - fałszywych.

Policyjne stalenia doprowadziły do 26-latka mieszkającego pod Tarnowem. Został on zatrzymany i odnaleziono sprzęt komputerowy, na którym drukował fałszywki. Prokurator przedstawił mu zarzut podrabiania banknotów i zastosował wobec niego dozór policyjny.

Policyjne ustalenia wskazują, że podobną metodę zastosował nie tylko wobec tej jednej dziewczyny, ale jeszcze innych.

(KWP w Krakowie / gm)

 

Powrót na górę strony