Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali "na hydraulika"

Data publikacji 16.06.2014

Policjanci zatrzymali w Łowiczu 4 osoby podejrzane o liczne kradzieże mieszkaniowe na terenie całego kraju. Przestępcy wykorzystywali metodę "na hydraulika". 3 mężczyzn i kobieta usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

30 maja 2014 roku do jednego z mieszkań na terenie Osiedla Kostka w Łowiczu weszło dwóch mężczyzn, którzy zostali wpuszczeni przez lokatorkę pod pozorem przeglądu hydrauliki. Wykorzystując nieuwagę gospodyni, skradli pieniądze. Kobieta zorientowała się dopiero po dwóch godzinach od ich wyjścia. Wówczas powiadomiła policję o utracie oszczędności. Prowadzone w tej sprawie czynności, w które zaangażowali się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Łowicza oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, pozwoliły na wytypowanie podejrzewanej grupy i ustalenie ich miejsca pobytu. 

13 czerwca funkcjonariusze operacyjni, przy wsparciu policjantów z Komisariatu Autostradowego, na węźle A1 w miejscowości Oszkowice zatrzymali zielonego rovera, którym podróżowali podejrzani: trzech mężczyzn w wieku od 30 do 34 lat oraz 53-letnia kobieta. Mieszkańcy Łodzi i Częstochowy byli zupełnie zaskoczeni kontrolą. Podczas przeszukania, kryminalni zabezpieczyli przy nich około 30 tys. złotych, obcą walutę oraz różne wyroby jubilerskie, takie jak: pierścionki, łańcuszki, bransolety, kolczyki i zegarki.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, grupa ta specjalizowała się w kradzieżach mieszkaniowych przy wykorzystaniu legendy „hydraulika”. Działała na terenie całego kraju. Dwóch członków było już wcześniej karanych. Tym razem wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Sprawa pozostaje rozwojowa.

Policjanci apelują, zwłaszcza do osób starszych, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczać osób nieznajomych do swojego mieszkania. Oszuści bardzo często wykorzystują łatwowierność starszych i bez problemu wchodzą do ich mieszkań. Jedna osoba zajmuje rozmową pokrzywdzonego, zaś druga w tym czasie penetruje pomieszczenia w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów i gotówki.

Policjanci apelują także o wzmożoną czujność osób, które mają w rodzinie lub sąsiedztwie osoby samotnie mieszkające, aby przestrzegły je i przypominały o zagrożeniach.

(KWP w Łodzi / gm)

 

Powrót na górę strony