Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie akcje świętokrzyskich policjantów

Data publikacji 16.06.2014

W miniony weekend świętokrzyscy policjanci przeprowadzili dwie akcje. Jedna pod nazwą "BUS i TRUCK", a druga pod nazwą "PASY". Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach całego województwa świętokrzyskiego.

Funkcjonariusze w trakcie kontroli sprawdzali m. in. stan techniczny pojazdów, wymagane dokumenty w ramach wykonywanego przewozu oraz obowiązkowe korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia drogowe popełniane przez kierujących.

W czasie akcji ,,BUS i TRUCK” policjanci skontrolowali 878 pojazdów, w tym 307 pojazdów ciężarowych i 81 autobusów. Mundurowi zwracali uwagę na wszelkie naruszenia przepisów ruchu drogowego oraz ustawy o transporcie drogowym przez kierowców pojazdów ciężarowych, jak również przewoźników wykonujących transport osób. Stróże prawa nałożyli łącznie 339 mandatów karnych za popełnione wykroczenia oraz zatrzymali 82 dowody rejestracyjne za usterki techniczne pojazdów.

W trakcie działań ,,PASY” mundurowi skontrolowali 1193 kierujących pojazdami. Ujawnili 488 naruszeń, w tym 261 kierujących, którzy nie korzystali z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja