Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia antyterrorystów w centrum handlowym

Data publikacji 16.06.2014

Policyjni antyterroryści przeprowadzili szkolenie dotyczące współdziałania i likwidacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym. W ćwiczeniach wzięli udział policjanci z Katowic, Krakowa, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Warszawy oraz Wrocławia.

Na Dolnym Śląsku po raz pierwszy odbyły się ćwiczenia jednostek specjalnych. Ich tematem były współdziałania funkcjonariuszy podczas likwidacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym w obiektach wielkopowierzchniowych. Szkolenie zorganizował Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a do udziału zaproszeni zostali koledzy z jednostek z Katowic, Krakowa, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji. Szkolenie odbyło się w centrum handlowym na wrocławskim Śródmieściu.

Celem  treningu było doskonalenie procedur taktycznych i organizacji działań szturmowych w centrach handlowych. Doskonalenie obejmowało m. in. zatrzymywanie uzbrojonych przestępców oraz uwolnienie przetrzymywanych zakładników. Trening prowadzony był w formie symulacji taktycznej, podczas której policjanci sprawdzili swoje umiejętności indywidualne oraz zespołowe. Dowódcy doskonalili struktury kierowania siłami antyterrorystycznymi w tak specyficznych obiektach, jakimi są galerie handlowe. Był to kolejny trening mający na celu przygotowanie sił antyterrorystycznych do działań.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film Ćwiczenia antyterrorystów w centrum handlowym

Pobierz plik Ćwiczenia antyterrorystów w centrum handlowym (format mp4 - rozmiar 55.71 MB)

Powrót na górę strony