Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

52 nietrzeźwych wyeliminowanych z dróg

Data publikacji 16.06.2014

52 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych podczas minionego weekendu i 19 odebranych w zeszłym tygodniu praw jazdy za rażące łamanie przepisów ruchu drogowego – to wynik pracy lubuskich policjantów. Dzięki systematycznym kontrolom prowadzonych przez Policję wzrasta bezpieczeństwo na lubuskich drogach.

Zbliża się czas wakacyjnego wypoczynku. Na głównych arteriach województwa lubuskiego należy spodziewać się nasilenia ruchu drogowego. Często z tych dróg korzystają ci, którzy z południa kraju udają się nad Bałtyk. To czas, kiedy codzienna służba lubuskich policjantów jest jeszcze bardziej intensywna. Z reguły, choć nie tylko, bezpieczeństwa na drogach strzec będą policjanci w białych czapkach. Aby ich służba była w pełni skuteczna, niezwykle istotne jest właściwe zachowanie ze strony samych kierujących. A wciąż wielu z nich lekceważy prawo.

Działania lubuskich policjantów, którzy w ostatnim tygodniu kontrolowali zachowania kierujących, uzasadniają konieczność ich prowadzenia. Wśród zmotoryzowanych wciąż są ci, którzy decydują się na prowadzenie pojazdu po alkoholu. Minionego weekendu policjanci wyeliminowali z dróg 52 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy ryzykowali życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Nie brakowało i takich, którzy, choć trzeźwi, to w rażący sposób popełniali wykroczenia drogowe. W takich sytuacjach policjanci odstępują od postępowań mandatowych na rzecz skierowania spraw do sądu z wnioskiem o ukaranie. Takich sytuacji w zeszłym tygodniu mieliśmy 25. Zaś 19 kierujących za swą nierozsądną i nieodpowiedzialną jazdę straciło prawo jazdy. Teraz o tym, czy zachowają uprawnienia, zadecyduje sąd.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / gm)

Powrót na górę strony
Polska Policja