Wiadomości z województw

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy wytypował na podstawie sylwetki podejrzanego o napad

Data publikacji 04.11.2014

Dzięki szybkiej reakcji i ustaleniom dzielnicowego zatrzymano 27-letniego mężczyznę, podejrzewanego o napad na sklep. Policjanci odzyskali skradzione pieniądze, a podejrzany trafił już do aresztu na kolejne 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w nocy. Mężczyzna w kominiarce na głowie wszedł do jednego ze sklepów spożywczo-przemysłowych, mieszczącego się na terenie gm. Sochocin. Nożem trzymanym w ręku groził sprzedającej w sklepie 19-letniej kobiecie. Zażądał od niej wydania pieniędzy, co też uczyniła. Po zabraniu łupu sprawca uciekł ze sklepu.

Na miejsce skierowani zostali płońscy policjanci. Powiadomiony został również dzielnicowy, który na co dzień obsługuje ten teren. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby przyjechał na miejsce zdarzenia. Dzielnicowy po obejrzeniu zapisu monitoringu, na podstawie sylwetki i opisu zachowania sprawcy, wytypował, kto to najprawdopodobniej jest. Dzięki jego szybkiej reakcji i ustaleniom jeszcze tej samej nocy płońscy kryminalni, działając razem z policjantami z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, zatrzymali 27-letniego mieszkańca pow. ciechanowskiego, podejrzewanego o napad.

Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Za ten czyn grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na okres kolejnych trzech miesięcy.

(KWP w Radomiu / kr)

 

Powrót na górę strony