Wiadomości z województw

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Data publikacji 31.03.2015

Szybka i zdecydowana reakcja kluczborskich policjantów uratowała życie 41-latkowi. Policjanci po uzyskaniu informacji o próbie samobójstwa natychmiast podjęli interwencję. Funkcjonariusze udzielili pomocy przedmedycznej mężczyznę i przekazali go wezwanym na miejsce medykom. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Wczoraj (30 marca), tuż po godzinie 22:00, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że chce popełnić samobójstwo.  Policjant w trakcie rozmowy z desperatem uzyskał informację, gdzie mężczyzna przebywa. Natychmiast skierował też na miejsce najbliższy patrol policji oraz załogę pogotowia ratunkowego.

Już po kilku minutach od zgłoszenia, policjanci dotarli do mieszkania, w którym miał znajdować się mężczyzna. W otwartym mieszkaniu policjanci zastali topiącego się w wannie 41-latka. Jak się okazało pomoc ze strony mundurowych przyszła w samą porę. Funkcjonariusze wyciągnęli podtopionego mężczyznę z wanny i udzielili mu pomocy przedmedycznej. Następnie przekazali go przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia, która zabrała go do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony